WhatsApp sticker listesi oluşturma – Geçtiğimiz yıl yani 2018’in Kasım ayının başlarında WhatsApp kullanıcıları yeni sticker özelliğini kullanmaya başladı. Bu özellikten şu an için iOS ve Android kullanıcıları faydalanabiliyor.

Rehberimizin ayrıntılarına geçmeden evvel bu özellik hakkında biraz bilgi verelim. Bu yeni özellik sayesinde çeşitli temalardan çıkartmalar atabilir, ruh halleri ve öbür kategorilere ilişkin hareketli yahut hareketsiz grafik gönderebilirsiniz.

Kendi sticker listenizi oluşturun! – WhatsApp sticker listesi

Aslında bakarsanız sticker özelliği, sohbet platformlarında yeni değil. WhatsApp bu noktada muadillerine nazaran geç kaldı. Lakin WhatsApp’ın dikkat çekeceği tarafı kendi sticker listeniz olacak. Bunu kendi içinde yapmak şimdi mümkün olmasa da üçüncü parti uygulamalarla halledebiliyorsunuz. Şimdilik sırf Android kullanıcıları bu metodu uygulayabiliyor. Artık sizlere bunu nasıl yapabileceğinizden bahsedelim.

  • Google Play Store’dan ‘Sticker maker for WhatsApp’ uygulamasını indirin. Uygulamanın imalcisi ‘Viko & Co.’
  • Uygulama kurulduktan sonra, uygulamayı açın. Karşınıza ‘Create a new stickerpack’ seçeneği gelecek, tıklayın.
  • Çıkartma paketinize yeni bir isim vermek istiyorsanız, birinci açılan pencerede bir şeyler yazmalısınız. Her iki kutucuğa da 5 ila 30 karakter ortasında yazı girişi yapmak zorundasınız.
  • Bu adımı onayladıktan sonra, karşınıza evvelki menü çıkacak. Artık menünün üst tarafında, isimlendirdiğiniz paket bulunuyor. Tıklayın.
  • Boş fotoğraf tepsileri bulunuyor. Yeni bir şeyler eklemek için birisine tıklayın. Kameradan çek ya da belgelerden seç ile süreçlere devam edebilirsiniz.
  • Bir fotoğraf ya da fotoğraf seçtikten sonra tek yapmanız gereken makul bir alanı kesmek. Ana sınırlar biraz sıkıntı olabilir, lakin uygulama içi fonksiyonlar bunu epey kolaylaştırıyor.
  • Tüm çıkartmalar eklendikten sonra sağ alttaki ‘Publish Sticker Pack’e tıklayın.

Tüm süreçler bu kadar, artık siz de kendi çıkartma paketinizi kullanabilirsiniz.