İstikrarlı bir formda büyümeyi sürdüren oyuncu donanımları pazarında tematik iş birliklerinin de arttığını görüyoruz. Riot Games ve Logitech; tematik oyuncu ekipmanları için bir ortaya geliyor.

LoL temalı Logitech eserleri

Riot Games ve Logitech ortasında gerçekleştirilen uzun vadeli yeni iş birliği kapsamında LoL lisanslı oyuncu ekipmanları görmemiz mümkün olacak. Birinci etapta Logitech’in mevcut oyuncu faresi, fare matı, kulak üstü kulaklığı ve kulak içi kulaklığı LoL dizaynında karşımıza çıkacak.

Logitech G markası LoL oyunundaki sanal karakterlerin oluşturduğu K/DA müzik kümesini odağına alıyor. Yeni dizaynların estetikleri kümenin çizgilerinden ilham alacak. Tanınan küme daha evvel de pek çok oyuncu ekipmanına ilham kaynağı olmuştu.

Logitech G733 Lightspeed gecikmesiz ses iletebilen kablosuz RGB kulaklığı yeni serinin merkezinde yer alıyor. Baş bandı ve dış kaplamalar K/DA çizgilerini yansıtırken 130$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Logitech K/DA G333 kulak içi kulaklık birinci olarak Oculus Quest için geliştirilmişti. Sonrasında biraz daha değiştirildi ve güçlendirildi. Her modülde iki ses şoförü yer alırken bir şoför bass frekanslar öteki şoför de orta ve yüksek frekansları alıyor. Logitech K/DA G333 için 50$ fiyat etiketi mevcut.

Logitech K/DA G304/G305 LIGHTSPEED kablosuz oyuncu faresi gecikmesiz transfer yapan temas teknolojisi, güçlü HERO optik sensörü ve 99 gram yük bedeli ile dikkat çekiyor. Fiyatı 60$.

Logitech K/DA G840 XL fare matı ise hayli geniş bir yüzeye sahip ve yüzey üzerinde K/DA teması işlenmiş. Fare matı 50$ fiyat etiketine sahip. LoL aksesuarları birinci etapta Çin’de satışa sunulacak. 2021 yılında ise küresel pazara açılacak.