Son günlerde artan hadise sayılarına bağlı olarak kısıtlamaların yine hayata geçirildiği şu günlerde, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’dan farklı bir açıklama geldi.

Koca Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, yakın vakitte maske takma zorunluluğunun hayatımızdan çıkmış olacağını söyledi. Sıhhat Bakanı yaptığı açıklamada, son günlerde umutların yine yeşermesini sağlayan aşı çalışmalarına vurgu yaptı. Bilindiği üzere Almanya merkezli ve kurucularından ikisinin Türk olduğu BioNTech, Amerikan Pfizer ile geliştirdiği aşıyla ilgili çok olumlu açıklamalar yapmıştı. Aşının %90 oranında tesirli olduğunu söyleyen BioNTech CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, geliştirdikleri Covid-19 aşısının “virüsün başını ezip”, dünyayı esir alan salgına son vereceğinden emin olduğunu söylemişti. Astra Zeneca üzere şirketlerden de gelen umut verici açıklamalar, nihayetinde salgına karşı olumlu bir atmosfer oluşmasını sağladı.

Bakan Koca açıklamasının devamında ise sabırlı olunmasını ve maske kuralına uyulması konusunu bir sefer daha hatırlattı. Bakan Koca’nın açıklamasının devamı ise şu tabirleri kullandı:

Özgürce nefes alacağımız günleri özledik. Maske yakın vakitte hayatımızdan çıkmış olacak. COVID-19 aşı çalışmalarında büyük ilerlemeler var. Sonucu bekleyelim. Konutumuzun dışında, diğerleriyle olduğumuz her yerde maskemizi kuralına uygun halde takalım. Sabrınız için: Sağ olun.Tags :