Kablosuz kulaklık pazarının en fazla satış yapan serisi durumundaki AirPods önümüzdeki yıl yeni modelleriyle tüketici karşısına çıkacak. Bununla birlikte beklenenden daha geç piyasaya sürülebilir.

AirPods 3 ne vakit çıkacak?

Apple’ın artık biraz daha alınabilir düzeydeki eseri durumunda olan AirPods üçüncü jenerasyonu ile gelecek yıl piyasada olacak. 4 yıldır pazarda yer alan AirPods serisinde iki standart sürüm, bir tane de Pro sürümü mevcut.

AirPods 3 için aslında bu yıla yönelik planlar vardı lakin gerek dizayndaki optimizasyon ve gerekse de AirPods Studio hazırlıkları büyük bir gecikmeye neden oldu. Daha evvel 2021 başları olarak gösterilen çıkış tarihi artık yaz aylarına kaymış durumda.

Tahlil uzmanları 2021 yılında AirPods satışlarının bir ölçü düşeceğini ön görüyor. Bilhassa 2021 yaz aylarına kadar yüzde 5-10 civarında bir düşüş bekleniyor. Piyasaya çıkışı sonrasında ise satışlar olağana dönecek. 2019 yılında 60 milyon satış sayısına ulaşan AirPods serisi 2020 yılında ise tahminen 80 milyon civarına ulaşacak.

Apple’ın yeni jenerasyonda boyutları biraz daha kompakt hale getirdiği fakat kullanım mühletini uzattığı belirtiliyor. AirPods Pro gibisi tasarım biçimi de çalışmaları uzatmış üzere. Öbür taraftan AirPods Studio modelinde de baş bandının istenen konforu veremediği ve yine üzerinde çalışma yapıldığı söz ediliyor.

Tags :