Geride bıraktığımız Marvel Sinematik Evreni’nde en çok sevilen ve gişe manasında da en başarılı olan sinemalardan birisi Black Panther’di. Ne yazık ki sinemanın ana karateri Chadwick Boseman, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybetti.

Marvel’ın ikinci sinema için ne yapacağı bilinmiyordu fakat son açıklanan haberler ile planlarının bir kısmı muhakkak oldu. Öncelikle sinemada Chadwick Boseman’ın CGI bir biçimde olup olmayacağı merak ediliyordu fakat bu türlü bir şey yapmayacaklarını geçtiğimiz gün açıkladılar.

Sonrasında ise serinin iptal edilip edilmeyeceği emrak ediliyordu ve geçtiğimiz saatlerde o da açıklanmış oldu. Black Panther 2’nin çekimleri Temmuz 2021’de başlayacak, yani sinema iptal edilmiyor. Yaklaşık olarak 6 aylık bir çekim sürecinin olacağı düşünülüyor.

Bir öbür haber ise sinemada Black Panther’in kardeşi olan Shuri karakterinin, yeni sinemada ana karakter olacağı tarafında söylentiler var.The Hollywood Reporter’ın haberine nazaran Shuri’yi oynayan Letitia Wright, daha kıymetli bir role sahip olacak. Ayrıyeten Lupita Nyong’o, Winston Duke ve Angela Bassett’in ikinci sinemada dönmesi bekleniyor.

Direktörlüğünü ve senaristliğini Ryan Coogler’ın yaptığı Black Panther 2, 6 Mayıs 2022’de vizyona girecek.

Tags :