The Witcher 3 ile birçok oyuncunun sevgisini ve inancının kazanan ve çok yakın bir vakitte Cyberpunk 2077 isimli oyunu piyasaya sürecek olan CD Projekt Red’in son mali çeyrek raporları paylaşıldı ve yapılan açıklamada Cyberpunk 2077’nin ertelenmeyeceği bilhassa vurgulandı.

Yapılan sunumda Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi 4 sefer referans olarak gösteriliyor ve bilhassa vurgulanıyor. Yani CD Projekt Red, oyunun bir sefer daha ertelenmeyeceği konusunda artık büsbütün emin diyebiliriz. Sunumda oyunun çıkış tarihi dışında da epeyce değerli bilgiler paylaşıldı.

Üçüncü Mali Çeyrek Sonuçları

CD Projekt Red, geride bıraktığımız 2020 yılının üçüncü mali çeyreğinde yaklaşık 28 milyon dolar gelir elde etmiş ve bu da yaklaşık olarak şirketin 6 milyon dolar kâra geçtiğini gösteriyor. Bir evvelki yılın birebir mali çeyreğine nazaran gelir %13, kâr ise %57 artmış durumda. 

Bu periyotta elde edilen gelirin büyük bir kısmı hala satmaya devam eden The Witcher 3 Wild Hunt’tan geliyor. Ayrıca Gwent: The Witcher Card Game’in de satış sayılarının başarılı bir formda arttığı söyleniyor. Aşağıdaki birinci görselde oyunun reklamı ve tanıtımı için iş birliği yapılan markaların listesi bulunuyor, ikinci görselde ise oyunun hangi ülkelerde yerelleştirme yapılmış bir formda yayınlanacağı bulunuyor.

Cyberpunk 2077’nin de yayınlanmasının akabinde CD Projekt Red’in şu anda geliştrdiğini bildiğimiz büyük bir oyun yok. Bu yüzden bu mevzuda da şirketin planları ziyadesiyle merak ediliyor.

Partnerler

Yerelleştirme yapılan ülkeler

Cyberpunk 2077, 10 Aralık’ta PlayStation 4, Xbox One, PC ve Stadia için Türkçe altyazı desteğiyle birlikte yayınlanacak. Yeni kuşak sürümü 2021’de gelecek ama geriye uyumluluk sayesinde oyunun çıkış tarihinden itibaren yeni jenerasyon konsollarda da oynayabileceksiniz.