Yayıncılığını Square Enix’in yaptığı, geliştiriciliğini ise Crystal Dynamics’in yaptığı Marvel’s Avengers birkaç ay evvel yayınlandı lakin ne yazık ki pek beğenilen bir oyun olmadı.

Avengers markasına dair her şeyin ziyadesiyle sattığı bir devirde çıkmasına karşın istenilen satış sayısına ve oyuncu sayısına ulaşamayan Marvel’s Avengers’ın, geçtiğimiz haftalarda şirketi 48 milyon dolarlık bir ziyana soktuğu açıklanmıştı. Artık ise şirketin yaptığı açıklamaya nazaran oyun hala geliştirme sürecinde harcanan parayı kazanabilmiş değil.

Şirket, bu başarısızlığı çoğunlukla oyunun Covid-19 salgınında yayınlanmasına ve istedikleri üzere reklam çalışması yapamalarına bağlıyor. Genel olarak oyuncu tarafına baktığımızda ise oyuncuların Marvel’s Avengers’ı bir servis oyunu olmasından ötürü sevmediğini görebiliyoruz.

Şirket ayrıyeten bu durumu telafi edebileceklerini ve önümüzdeki süreçte oyundan daha fazla kazanıp kâra geçebileceklerini düşünüyor. Bilhassa Kate Bishop DLC’sinin çıkması ile birlikte oyuncu sayısında bir artış yaşanacağı ve oyuncuların oyuna geri döneceği düşünülüyor.

Umuyoruz karşımıza kısa bir mühlet içinde daha başarılı bir oyun çıkar ve oyuncular parasının karşılığını alabilir.

Tags :