Çinli BBK Holding iştiraki olarak yıllardır akıllı telefon pazarında yer alan Oppo bugün ülkemiz de dahil sayısız pazarda faaliyet gösteriyor. Color OS özelleştirilmiş kullanıcı orta yüzü de geniş bir kitleye hitap etmeyi başardı.

ColorOS ne kadar kullanıcıya sahip?

Akıllı telefon macerasından evvel Asya pazarında standart telefonlar geliştiren Oppo birinci olarak 2011 yılında Find modelini Leonardo DiCaprio ile birlikte tanıtmıştı. Mevcut dağıtım ağı sayesinde süratle geniş kitlelere ulaşan firma ColorOS orta yüzünün de 2013 yılında geliştirmelerine başladı.

Ortadan geçen 7 yıllık müddette küresel pazarlara açılmasının da tesiriyle büyüyen ColorOS bugün itibariyle 370 milyon aylık faal kullanıcı sayısına ulaştı. 2015 Mart ayında bu sayı 33 milyon civarındaydı.

72 farklı lisanda hizmet veren ve 140 ülkede kullanılan ColorOS elbette Oppo’nun akıllı telefon pazarında birinci beşte yer almasının yararlarını görüyor. Daima geliştirilen ve kullanıcı tecrübesine uyacak formda optimize edilen ColorOS on birinci sürümüyle birlikte uyumlu telefonlar dağıtıma başlamıştı.

Tags :