Yüz tanıma teknolojileri üzerine çalışan firmaların ya da siber zorbaların çevrimiçi ortamdaki fotoğraflarınızı ele geçirmesinden kaygı duyuyorsanız Anonymizer isimli yeni bir araç, tam da gereksiniminiz olan hizmeti verebilir.

Generated Media tarafından “sentetik medyanın kullanımını göstermenin faydalı bir yolu” olarak geliştirilen yapay zeka aracı, orjinal fotoğraflarınız yerine yapay zeka tarafından oluşturulmuş görseller sunuyor. Maksat ise bilhassa toplumsal medya profil fotoğraflarınızda gerçek manzaralarınız yerine yapay zeka tarafından oluşturulmuş manzaraları kullanmak.

Anonymizer ile size at “sahte” profil fotoğrafları oluşturabilirsiniz

Kelam konusu yapay zeka, Generated Media’nın kendi stüdyolarında çekmiş olduğu on binlerce fotoğraf ile eğitildi. Araç, kelam konusu imajları oluşturmak için yeni örnekler oluşturan bir dönüştürücü ile bunların gerçeğe ne kadar yakın olduğunu tahlil eden bir ayırıcıdan oluşan Çekişmeli Üretici Ağlar’dan (GAN) faydalanıyor.

Süreç tamamlandığında araç, kullanıcılara gerçeğe yakın bir profil fotoğrafı oluşturmuş oluyor ya da en azından bunu yapmaya çalışıyor. Aracı kullanmak için dümdüz ileriye baktığınız bir fotoğrafı yüklemeniz kâfi oluyor. Yapay zeka, size benzeyen 20 farklı görsel oluşturarak bunlardan birini seçme imkanı tanıyor. Böylelikle toplumsal medyadaki profil fotoğrafınız, yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir görsel olabilir.

Dürüst olmak gerekirse kendi gerçekleştirdiğimiz testler sonucunda Anonymizer’ın başarılı sonuçlar ortaya koyduğunu söylemek çok da mümkün değil. Generated Media da bu durumu kabul ediyor ve aracı geliştirmeye devam edeceğini söylüyor. Şahsî kullanım için büsbütün fiyatsız olan Anonymizer’ı test etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.