Akıllı telefonlarla ilgili yaptığı paylaşımlarla ün kazanmayı başaran toplumsal medya hesabı “Digital Chat Station“, gündeme bomba üzere düşecek bir iddiayı lisana getirdi. Taşınabilir işlemci devi Qualcomm‘un yaklaşmakta olan işlemcileriyle ilgili konuşan hesap, Snapdragon 875 ve Snapdragon 775G’nin AnTuTu puanlarını açıkladı.

Qualcomm, önümüzdeki günlerde “Snapdragon Technology Summit 2020” isimli bir aktiflik düzenleyecek. Şirket, bu aktiflik kapsamında da 2021 model amiral gemisi telefonlara güç verecek yeni işlemcisini duyuracak. Mevcut amiral gemisi telefon işlemcisi Snapdragon 865’in halefi olarak karşımıza çıkacak Snapdragon 875, Digital Chat Station’ın açıklamalarına nazaran önemli bir performans artışı sunacak.

Snapdragon 875, AnTuTu’da 740 bin puan aldı

Digital Chat Station’ın açıklamalarına nazaran Snapdragon 875’in çalışan bir prototipi, AnTuTu’da yapılan testlerde 740 bin puan aldı. 2020 model amiral gemisi telefonlara güç veren Snapdragon 865 işlemciyse, AnTuTu’da 600 bin puan almıştı. Ortadaki puan farkı, 2021 model amiral gemisi telefon bekleyen tüketicileri şad etmeye yetecek üzere görünüyor. Ayrıyeten Samsung’un büyük umutlarla geliştirdiği Exynos 1080, Snapdragon 875’e kolay kolay yaklaşamayacak üzere görünüyor.

Digital Chat Station’ın bahsettiği ikinci işlemci olan Snapdragon 775G ise Snapdragon 765G’nin halefi. Bugün pek çok kişinin kullandığı orta, kimi vakit da üst sayılabilecek segment telefonlara hayat veren bu işlemci, AnTuTu testlerinden 320 bin puan almıştı. Görünüşe nazaran Qualcomm, 2021 yılında orta segment telefonları da performans açısından tabiri caizse uçuracak. Digital Chat Station’a nazaran Snapdragon 775G’nin AnTuTu puanı, 530 bin düzeylerinde olacak. Qualcomm’un düzenleyeceği aktiflik, bu işlemcilerle ilgili tüm ayrıntıları gün yüzüne çıkaracak.